| RealKing01 a întrebat:

Cum se folosește o baterie de artificii?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la o sectie de Politie si te invata ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Terminati cu prostiile astea ca explodeaza aia in față te nenoroceste ce ai nu esti sanatos la cap?

| Wr3nch a răspuns:

O baterie de artificii o foloseste un pirotehnist. Si mai bine, nu folosesti deloc. E anul nou si fara galagie si deranj.

| Drimmero a răspuns (pentru Wr3nch):

Serios? Iti trebuie studii, diploma si meserie de pirotehnist ca sa aprinzi un fitil la o baterie de artificii? Wow...asta e noua ))).

| Wr3nch a răspuns (pentru Drimmero):

E plin YouTube cu ce se intampla cand oameni paraleli folosesc artificii. De ce sunt interzise complet e adevaratul mister.

| Drimmero a răspuns (pentru Wr3nch):

Le amplasezi intr-un spatiu liber unde n-ai masini, case aproape sau fire de inalta tensiune in care sa se duca, aprinzi fitilul si ai plecat de acolo ca pana isi fac ele nebunia ai cateva secunde in care sa te indepartezi, ele se duc in sus, nu in lateral. Daca tii cont de astea nu are ce sa se intample.

| Frank51 a răspuns:

O pui pe jos, pe un teren tare, plan, drept, cu fața în sus, te asiguri că ești la distanță de 20m de clădiri, fire de curent sau oameni, aprinzi fitilul principal, și te îndepărtezi 20m.

| Lamasanu a răspuns:

Îi dai foc

| IonescuRobert a răspuns:

Și după face bom bom bom

| RealKing01 explică (pentru IonescuRobert):

Ambalajul nu trebuie rupt?

| MareanN a răspuns:

O bagi in c.u.r si faci ca titirezul