| Bodnar_Bogdan_2000 a întrebat:

mi-am cumpărat o baterie de artificii și nu știu cum să o dau, trebuie sa ii iau hârtia de deasupra?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai anunta-ti vecinii, pompierii si salvarea ca vrei sa dai cu artificii si nu te pricepi... big grin

| anonimg a răspuns:

Eu zic să faci și un foc și să o pui acolo. Sau pe grătar. happy Glumesc.
Ai mai multe variante:
- cauți modelul și instrucțiunile pe internet/YouTube
- faci mai multe poze din mai multe unghiuri cutiei respective și duci pozele la un vânzător de artificii și îl rogi să îți explice (sau te duci cu cutia)
- mai aștepți răspunsuri aici și între timp poți încărca niște imagini pentru o mai bună identificare a cutiei. Poate printre noi se află vreun piroman sau pirotehnist (lor să le dai fundă); că eu nu le am cu așa ceva.

| gabicoo a răspuns:

Sună la 112 și vor trimite imediat un echipaj care să "te ajute".
Plus amenda de rigoare.
laughing