| andreig a întrebat:

CUm se poate afla daca un numar de telefon este intr`adevar in alta tara? Vreau sa stiu daca un numar de cosmote, de romania, este in italia acum.Nu are niciun prefix, este exact numarul de romania, imi apare ca si cum ar fi aici in tara. Va rog urgent

8 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Daca are activat romingul, chiar daca este in italia nr iti apare ca si in romania.

| gabitza_3022 a răspuns:

Nu cred ca poti afla decat daca intrebi pers respectiva.altfel nu ai cum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tariful pe care il vei plati tu este identic, deci nu obtii nici un indiciu. Singura modalitate sa afli (in afara de varianta "sa-l intrebi") este daca suni in momentul cand respectivul are telefonul inchis, vei primi mesajul de tip "bun venit in reteaua..." in limba tarii unde se afla (mesajul retelei tel. de acolo)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu cum poate fii. te suna cineva din italia si iti apare numar de romania...este reteaua wind in italia ca cateodata da o eroare si iti baga nu numar de romania invalid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma
si mie imi da ceva eroare
e pr. mea
si nu are roming
zice aia ceva pe italiana.crying

| mariblaj a răspuns:

nu ai cum sa afli decat din intamplare(sotul meu m-a sunat de pe tel lui si mi-a aparut un alt nr)mi s-a intamplat de cateva ori dar apareau diferite nr de tel fix

| bilos a răspuns:

Dai sms cu o cartela prepay...vezi ce tarif are si cati bani iti ia... daca nu gresesc tarifele sunt diferentiate intern de extern...nu?