| radux3 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti daca un numar de telefon(076*** in cosmote) contine prefix atunci cand este trimis dintr-o alta tara sau apare numarul normal ca si cum ar fi trimis din Romania. Deci daca un prieten imi trimite un sms din Germania pe langa numar apare si prefixul de Germania? multumesc

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Apare cu prefixul tari de unde a sunat.

| onasis1961 a răspuns:

Apare cu prefixul tari respective de unde a fost trimis.

| tudo393 a răspuns:

De aparut nu cred.dar cand suni din Germania trebuie sa pui prefix de Germania.

| Star4You a răspuns:

NU apare, dar daca vrei sa suni trebuie sa-l pui adica sa pui inainte 049