| anonim_4396 a întrebat:

Deci, dragii mei, vreau sa aflu un număr de telefon și gen avea prefix de Italia. Cum fac sa îl aflu, că gen are 12 numere? Am incercat sa scot primele două dar tot nu e bun numărul. Ajutor!

5 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

La ce ai scos 2 numere? Nu inteleg clar despre ce e vorba.

| Dini11111111 a răspuns (pentru Mirel4412):

Deci am primit un mesaj de la o persoana pe care am blocat o. Mi- a scris de pe alt număr pe whapp, și gen eu vreau sa blochez numărul și pe cel cu prefix de Italia dar și cu cel de România. Înțelegi?
Și nu reușesc să îmi dau seama cum e numărul gen

| NunuNini a răspuns:

Pune inceputul numarului de Italia. Ceva ca: ++ sau 0039049. Banuiesc ceva dar trebuie sa ma lamuresc. Da, 12 cifre trebuie sa aiba.

| Dini11111111 a răspuns (pentru NunuNini):

Are, dar eu vreau sa îl aflu pe cel de România. Nu reușesc sa- mi dau seama cum e numărul, pentru că scot primele numere, gen +39 și fără asta tot 12 sunt.

| NunuNini a răspuns (pentru Dini11111111):

Nu faci numar "de Romania" din cel italian. Este alocat acolo si e doar italian. Din Romania poate folosi alt numar.
Tu blocheaza acel numar de Italia, intreg asa cum este.