| andreimihaiveta2002 a întrebat:

Cum se poate scoate un document laminat (tiplat) din tipla?

Răspuns Câştigător
| emilian6238 a răspuns:

Salut! Daca este o laminare standard, nu se mai poate scoate documentul. Plasticul se lipeste de suprafata hartiei prin presiune si temperaturi destul de mari. Daca este un document oficial, acesta isi pierde valabilitatea daca este laminat. Zi frumoasa!

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Incearca sa tai pe conturul hartiei. Daca plasticul nu s-a lipit de ea o poti scoate usor. Daca s-a lipit de ea nu mai poti.

| andreimihaiveta2002 explică:

Nu este niciun sediu sau ceva pentru detiplari?

| emilian6238 a răspuns (pentru andreimihaiveta2002):

Lucrez in domeniu si nu am auzit niciodata. Nu cred ca exista.