| DelphhiN a întrebat:

Cum se prepara catina pentru iarna? cum se pastreaza catina pentru iarna? mersi.

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @acadeacuheroina! Dacă te referi doar la fructele de cătină, uite aici niște rețete:
Siropul se prepara amestecand o jumatate de litru de suc cu o jumatate de litru de miere. Dupa omogenizare, acest amestec se pastreaza intr-o sticla bine inchisa, la frigider, unde rezista si cateva luni. Se iau cate patru-sase linguri pe zi, in cure de lunga durata.
Pulberea de fructe uscate se obtine prin macinarea cu rasnita electrica de cafea a fructelor uscate. Se administreaza cate o lingurita, de patru ori pe zi, ca vitaminizant si remineralizant.
Poți afla și alte lucruri utile despre preparatele din cătină și prorietațile ei terapeutice de aici http://www.formula-as.ro/......atina-6617
O zi cu zâmbet să ai!

| supermamici a răspuns:

Nu cred ca ai voie sa dai la bebelus catina... fructe goji da dar catina nu prea...