| Melody a întrebat:

Cum se procedeaza daca doresc sa cedez un abonament Vodafone Internet? Ma refer la cel cu Stick pentru Laptop sau Pc. Ma prezint cu persoana respectiva la un sediu Vodafone? Va rog frumos explicati-mi daca stiti!

Răspuns Câştigător
| gigel68 a răspuns:

Mergi al Vodafone si transferi abonamentul pe numele lui. daca are abonament (de telefonie) la Vodafone se rezolva usor. daca nu, o sa-i ceara cateva acte.
daca il cedezi pe incredere si persoana respectiva nu mai plateste, ai sa fii obligata sa-l platesti tu. daca-l nu-l platesti risti sa ajungi in baza de date cu rau platnici.

2 răspunsuri:
| LoveAgain a răspuns:

Pai depinde daca vrei sa treci totul pe numele lui e complicat, dar ca sa nu te complici atat poti sa-i cedezi pur si simplu lui abonamentul fara sa mergi la niciun sediu si merge el/a in fiecare luna si plateste pur si simplu ii dai numarul de reincarcare sau ce trebuie acolo si gata sper ca te-am ajutat! happy

| Melody explică:

M-am gandit la asta, dar ce fac daca se plictiseste omul sa plateasca? Abonamentul fiind pe numele meu. N-am niciun apropiat care sa vrea abonamentul, deci va trebui sa apelez la cineva strain de pe internet. happy