| pierduta a întrebat:

Cum se procedeaza daca nu esti acasa cand vine curierul cu un colet? Il poti ruga sa revina ziua urmatoare sau coletul este depus undeva?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti sa-l rogi sa vina in alta locatie, sa vina acolo unde esti tu adica, poti sa-l rogi sa vina in ziua urmatoare sau poti sa-l intrebi adresa firmei de curierat pentru a merge tu personal sa iei coletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firma de curierat iti va trimite un mesaj pe numarul de telefon cu care te.ai inregistrat.In acel mesaj este specificat, de regula, si numarul de telefon al curierului pe langa celelalte informatii privind livrarea.Tu poti suna curierul si puteti stabili ora si locul intalnirii.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Coletul ajunge la oficiul postal. De acolo trebuie sa il ridici personal.

O zi buna!

| suntserios a răspuns (pentru Roxin):

Ce treaba are curierul cu oficiul postal?

| Coquina5 a răspuns:

Cargus si fan curierul vin doar acasa, nu depun la oficiul postal coletul, ca trebuie sa le dai lor banii personal.

in ziua respectiva iti trimit un mesaj cum ca va ajunge pachetul.
apoi cu vreo 5 minute inainte te suna sa vada daca esti acasa si le poti spune atunci sa vina a doua zi.

depinde si de unde iti vine coletul.
ca unele siteuri au ca regula sa se depuna coletul la posta si sa-l ridici tu de acolo.
citeste si tu ce reguli au aia de unde cumperi, ca difera.

| ioanoanea15 a răspuns:

De obicei revine in alta zi daca nu esti acasa sau daca ai pierdut apelul de la el.