| ionela_2126 a întrebat:

Cum sterg o intrebare pe care o postez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite un mesaj la contact( http://www.tpu.ro/contact ) cu link-ul intrebarii in care ceri stergerea acesteia si se va sterge dupa o anumita perioada de timp(poate dura chiar si 30 de zile).O metoda mai rapida ar fi raportarea, dar nu este valabila decat daca cel care raporteaza are minimum 5000 de puncte(lucru care nu e valabil in cazul de fata).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dacă ai pus tu întrebarea ai 3 posibilitaţi: 1.Dacă întrebarea
mai are opţiunea Editează o poţi şterge ori modifica de acolo. 2.O poţi raporta ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, dacă se încadrează în vreuna din aceste categorii, altfel întrebarea va fi repostată şi trebuie sa ai cel putin 10.000 de puncte pentru a fi luată în considerare raportarea. 3.Scrii un mesaj din CONTACT, dai link-ul întrebării şi o rogi pe Stela să o şteargă. Ultimele două posibilităţi sunt valabile şi dacă vrei să ştergi o întrebare pusă de alt utilizator. Trebuie să ştii ca în ultimele două cazuri va trece un timp până se va şterge. Numai bine!

| yonutz11 a răspuns:

Cum pun o intrebare pe TPU