| Skiller1997 a întrebat:

Cum trebuie sa arate o adresa officiala catre primar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O adresa oficiala nu o face, de regula, o persoana fizica, aceasta poate depune petitie (cerere, reclamatie, sesizare sau propunere) si acestea pot fi redactate diferit, in functie de felul petitiei si continutul acesteia.
In orice caz o adresa oficiala trebuie sa contina antetul celui care o face, nr. si data din registrul de adrese, datele persoanei juridice/fizice si problema la care se refera, sustinuta de argumente faptice si juridice. In incheiere se semneaza si stampileaza (daca cel care o face are stampila).