| Maria1189 a întrebat:

Cunoaste cineva un medic ORL bun in Bucuresti? Am mare nevoie, sunt disperata. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bizantino a răspuns:

DAAA cunosc un medic. La spitalul Panduri ( in cazul in care nu stii unde este : iei metroul si cobori la statia Izvorul, treci parcul si apoi treci de hotelul Marriott si ajungi) este o doamna doctor pe care o cheama Anghel Elena. Numele complet al spitalului este Institutul de Foniatrie si Chirurgie Functionala O.R.L. " Prof. Dr. Hociota". Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Tot la Panduri (Institutul de Foniatrie si Chirurgie Functionala O.R.L. " Prof. Dr. Hociota), Vlad Budu, operat cu succes endoscopic acum ceva ani. N-am avut complicatii sau recidive.
Recomandat de alt doctor ORL de la Floreasca, mi-a sugerat sa ma operez acolo, nu la ei.
Sanatate

| Bizantino a răspuns:

Deci ai fost la doamna doctor?

| Maria1189 explică (pentru Bizantino):

Problema este ca m-am saturat sa to alerg pe la toate spitalele de stat si sa nu primesc atentiea care trebuie si un raspuns concret asa ca m-am decis sa ma duc la o policlinica particulara "MedLife' crezand ca acolo sunt medici mai buni si voi primi atentia necesara. M-a costat 200 o consultatie de 10 minute si mi-au spus ca am deviatie de sept si rinita cronica hipertrofica ce necesita 2 interventii chirurgicale si ma costa 4000 lei...dar bineinteles ca nu imi pot permite sa ma operez acolo...

| Bizantino a răspuns (pentru Maria1189):

Da... dar totusi incearca si la acest spiatl uite aici blogul doamne doctor, sotul ei este doctor oftalmolog si au blog comun http://www.dr-anghel.ro/EG_index.html vezi ca are si cabinet particular

| MMusca a răspuns (pentru Maria1189):

Buna Maria,
De curand am fost diagnosticat cu aceleasi doua probleme pe care le ai (sau le-ai avut si tu). Momentan caut review-uri pentru doctori de la spitalul Panduri si despre spital in sine. Ai putea sa-mi spui daca te-ai operat in cele din urma, unde anume si cum a decurs totul? Multumesc anticipat!

| Maria1189 explică (pentru MMusca):

Buna! Eu m-am operat la Dr Codrut Sarafoleanu de la spitalul Regina Maria, este un medic foarte bun... Eu am suferit de rinita cronica, ma infundam foarte tare in nas, nu puteam sa respir normal. Am decurs la tot felul de mijloace pe cale medicamentoasa, insa nu au avut niciun efect asupra mea. Te sfatuiesc sa nu folosesti tot felul de picaturi pentru nas pentru ca in afara faptului ca provoasa dependenta, nu vei simti nicio remediere. Mie mi-au taiat de tot cornetele nazale iar acum pot sa zic respir mult mai bine.Ma mai infund putin pe timpul noptii, insa in timpul zilei respir foarte bine.

| Mihai_Radulescu_1983 a răspuns (pentru Maria1189):

Un doctor mai prost nici ca se poate. Nu te supara pe mine, dar am devitie de sept si acelasi lucru pot face foarte usor. Dar stii ce rol au acele cornete? Indiferent de vremea de afara aerul pe care il inspiri ajunge in gat cu 30 de grade. Iarna cornetele incalzeste aerul rece ca tu sa nu racesti. Poate ca este o solutie de moment buna, care vara n-o simti, dar in timp s-ar putea sa ai probleme...

| Beatrice1111 a răspuns:

Buna, eu stiu o doctora buna si sufletista asa. Aici e profilul ei: http://www.informatiiprofesionale.ro/author/doina-mogos

| alexdento a răspuns:

Nu mergeti la spitalul panduri. Am nasu franjuri, dupa operatie m-au dezbracat si m-au tinut langa un geam deschis unde a nins pe mine, aveam sange inchegat si nu mai puteam sa respir noroc ca m-am trezit la timp. brancardierul imi cerea bani in timp ce ma ducea in salon si a spus ca daca nu ii dau ma arunca cu tot cu pat pe scari in jos

| alexdento a răspuns:

Nu mergeti la spitalul panduri. Am nasu distrus, dupa operatie m-au dezbracat si m-au tinut langa un geam deschis unde a nins pe mine, aveam sange inchegat si nu mai puteam sa respir noroc ca m-am trezit la timp. brancardierul imi cerea bani in timp ce ma ducea in salon si a spus ca daca nu ii dau ma arunca cu tot cu pat pe scari in jos

| georgianas2017 a răspuns:

Buna. Eu iti recomand pe doamne dr. Simona Dobre. Am ajuns la dansa tot printr-o recomandare si a fost totul foarte ok. Este super din toate punctele de vedere. O gasesti la Clinica Romgermed Plevnei. Sanatate!

| Grigore_Anisoara_1961 a răspuns:

Petru o interventie a deviatiei de sept, va rog f mult sa-mi recomandati un doctor bun! va multumesc!

| Cristian_Adrian_1977 a răspuns:

Sa nu va duceti la spitalul coltea la orl, mie mi-a recomandat cineva sa ma duc acolo si cand am fost am constatat ca nu sunt medici foarte buni, mi-a spus un diagnostic care cred ca nici nu il aveam.

| Plesa_Carmen_1976 a răspuns:

Tot un dr orelist bun ma intereseaza rog seriozitate maxima va multumesc