| Sweet155 a întrebat:

Daca a venii apocalipsa poate sa supravetuiasca un om? Daca da cum?

Răspuns Câştigător
| dragutzairina a răspuns:

laughing Buna intrebare laughing.Pai depinde in ce mod va veni.(cutremur, ploaie de meteoriti...etc.)In al doilea rand absolut nici un om nu va stii cand va veni apocalipsa.Asta numai Dumnezeu stie.Noi sa sa speram ca nu vom avea parte de asa ceva laughing.De supravietuit nu se stie niciodata daca da, daca nu, cati oameni...etc.Daca va supravietuii va supravietuii prin minune.Prin voia lui Dumnezeu.Acum dupa ce ti-am raspuns pun si eu o intrebare laughing.Iti iei masuri de siguranta?laughing big grin

| Sweet155 explică (pentru dragutzairina):

Nulaughing..Eram si eu curioasa dupa ce am visat un vis

| dragutzairina a răspuns (pentru Sweet155):

Aaaalaughing am inteles laughing ee sa stii ca ce visezi nu inseamna ca se va intampla happy un vis iti trimite un mesaj sau iti exprima starea de spirit big grin Asa ca ceea ce ai visat poate fii o atentionare kiss

| Sweet155 explică (pentru dragutzairina):

Stiu dar visul acela m-a pus pe ganduri.Pe jumatate era cosmar pe jumatate era frumos.Eu si cu o prietena am supravetuit dar parintii nostri au murit nu am mai avut timp sa ii salvam pe eisad

| dragutzairina a răspuns (pentru Sweet155):

Afff.Nasol vis...straight face kiss

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru Sweet155):

Este o prostie intrata in capul tau cu sau fara voia ta, fie ai citit undeva ceva despre in ziua respectiva, fie ai auzit accidental la tv, ai vazut vreun afis fara sa ii dai atentie etc. Visele sunt ale tale provocate de impulsurile creierului tau, ca sa iti dau un singur argument, niciodata nu o sa visezi o persoana necunoscuta doar pe cei pe care ii cunosti sau i-ai vazut macar o data in viata, ce e in capul tau nu e nimic legat de profetii, destin sau alte porcarii. Concluzie: Nu crede in vise. Te-am pupat. Lasa apocalipsele si traieste viata pe care o ai ca nu mai vine odata.

| Sweet155 explică (pentru UnCorpSanatos):

laughing eu am spus ca m-a pus pe ganduri. oricum si asa a venit intr-un fel..Nu ai observat ca mor multi oameni, inundatii, etc..Mai intai citeste tot dupa sa comentezi.Te-am pupat si eu

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru Sweet155):

Am citit tot, eu incercam sa iti fac un bine sa iti dau un sfat prietenesc si bun, daca tu preferi sa te uiti si sa inghiti ce iti da televizoru cu inundatii etc si ce iti dadea OTV-u 3 sapt la rand vine meteoritu! vine meteoritu! si nu a mai venit e strict problema si viata ta, dau eu zic sa ma inchizi televizorul ca posturile romanesti in special astea de stiri abereaza cu directii trasate, daca te uiti uita-te la programe gen national geographic, discovery etc. ca mai ai de invatat una alta si nu te determina sa uiti de temele pentru maine si sa te gandesti la fenomene naturale care is de fapt semne care prevestesc sfarsitu lumii.

| Sweet155 explică (pentru UnCorpSanatos):

Pai in primul rand nu mai fac scoala si in al doilea rand vreau sa te intreb.Tu vrei sa spui ca stirile mint? Ai dreptate ai dreptate deoarece cand zice ca vine un cutremur mare dau pe alt program.Doar Dumnezeu stie cand vine apocalipsa.Dar tu accidenturile, inundatile, ect nu mint..Si acuma sa nu crezi ca ne certamlaughing ci doar discutam

11 răspunsuri:
| ƳourMind a răspuns:

Apocalipsa va veni odata cu sfarsitul Soarelui.
Conform cunoștințelor actuale, în decursul următorilor aproximativ 5 miliarde de ani Soarele se va transforma într-o gigantă roșie și apoi într-o pitică albă, în cursul acestui proces dând naștere la o nebuloasă planetară. În cele din urmă își va epuiza hidrogenul și atunci va trece prin schimbări radicale, întâlnite des în lumea stelelor, care vor conduce printre altele și la distrugerea totală a Pământului.
Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Soare
Deci nu va exista decat mult praf cosmic...
Bafta!

| Grigore666 a răspuns:

Pai zice în biblie că va veni pe nepregătite și nu va ști nici un om și va fi exact cum scrie în biblie.

| VladVega a răspuns:

In locul tau nu m-as gandi la asta. Mai degraba gandeste-te la viata pe care o ai si pe care o s-o duci de acum incolo.
E impropriu spus apocalipsa pentru ca viata pe Terra nu se va sfarsi de-odata. Asadar raspunsul intrebarii tale e: Dupa "apocalipsa" vor supravietui doar oamenii care nu s-au temut niciodata de o asazisa "apocalipsa".