| Evelinmariaa a întrebat:

Daca am 19 ani pot intra într-un partid politic? Iar dacă aș intra as putea fi plătită? Va rog mult sa îmi explicați detaliat aceasta lucru

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Primesti bani. Trebuie doar sa spui la toata lumea ca esti in organizatie si fiecare iti va da cate un salariu pe luna. Doamne fereste!

Bula
| Bula a răspuns:

Daca devii membru de partid, va trebui sa respecti statul (scris si nescris): sa platesti cotizatie lunara, sa activezi ca voluntar, sa participi la mitingurile si alte evenimente organizate, sa fii pe placul sefilor.
Daca ai referinte bune, poti fi aleasa in diferite functii, sa-ti faci cariera politica.
Platita vei fi doar daca pertidul te angajeaza pe contract de munca in ceva functie renumerata sau daca ti se va deconta vreo deplasare /diurna etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La partide politice plătești cotizație, nu primești salariu...
Da, poți intra. Nu poți candida la parlamentare, dar nu cred că se pune problema.

| Arthiom a răspuns:

Daca vorbesti de psd mai bine calugareste-te.