| brokxy a întrebat:

Daca am bani pe card la BCR si vreau sa fac un card nou si sa transfer toti acei bani de pe acel card intr-un card BRD nou la ce banca trebuie sa merg sa vorbesc? Au defintat banca BCR de la mine din oras, tipic Romania, ce e util il inlocuim cu carciume si rahaturi nu?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Sunt vreo 4mii de lei limita la bancomat
insa nu am spus din bancomat ci de la casierie, acolo limita e la modul ca trebuie sa faci progamare daca scoti prea multi bani (ca aia sa aduca bani in ziua aia)

iar la ce ti-a spus suntserios link-ul este:
https://www.bt24.ro/
DAR
1. trebuie sa ai activ internet banking, care la BT costa in plus
2. costa mai mult tranzactia, pentru ca tu faci transfer interbancar
insa intr-adevar
3. e cel mai sigur si mai rapid: nu trebuie sa faci programare, nu iesi din banca cu 1000 de bancnote, etc.

7 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Well,te duci la un banckomat bcr, ii scoti pe toti si ii depui dincolo

| gamersamp12 a răspuns:

In mod normal poti la orice banca atata timc cat e BRD doar sa ai actul de identitate la tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O faci din internet banking in 30 secunde.

| Bizon95 a răspuns:

Cel mai ieftin e sa te duci la casa si sa scoti toti banii din cont, iar apoi sa te duci la cealalta banca si sa ii depui

in orice caz, cred ca soarta ti-a facut un serviciu, din cate stiu eu BCR e una dintre cele mai scumpe banci din tara, i-am bagat cuiva in cont si a costat-o 10 lei sa retraga 200lei... BULLSHlT!

| brokxy explică (pentru Bizon95):

M-am gandit la asta ca sa scot din bancomat faza e ca sunt foarte multi bani si nu stiu daca pot scoate atatia odata. Ca au fost adunati pe mai multi ani

| brokxy explică (pentru suntserios):

Site, link?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru brokxy):

Nu conteaza. Daca nu stii site ul si link ul inseamna ca nu ai activ contul de internet banking