| AlbertMihai a întrebat:

Daca am ecranul de la telefon spart, unde ar trebui sa il duc? La un GSM sau la service Vodafone?

Nu mai am garantie.

Răspuns Câştigător
| johnbucuresti a răspuns:

Mai simplu de cat sa te duci la tot felul de jepcari nenorociti car enu dau factura si nici garantie nici macar nu iti dau un bon ca le-ai lasat telefonul
Mai bine cumperi tu alt telefon identic cu placa de piese defecata sau cu softul defect
si scoti tot ce ai in telefonul tau si muti in noua carcasa
asa o sa ai un ecran nou mai ieftin de cat sa dai 150 lei pe ecran inca 150 lei pe toutchscreen inca 50 lei pentru manopera

asa ca o sa iti ramana si piese din telefonul vechi casca si bateria si carcasa si puii mei ce o sa iti mai ramana ca o sa iti mai ramana multe lucruri pe care pe viitor poate ca o sa le folosesti cand o sa se toceasca astea pe car ele ai acum
si in general o sa iesi mult mai ieftin de cat daca te duceai la nenoriocitii aia care iti stricau si gps-ul cu degetele lor butucanoase

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cel mai simplu iti iei un alt telefon la SH sau mai pui bani si iti iei unul nou. Pretul unui display + digitizor + sticla (de fapt toata partea din fata a telefonului) + manopera de montare e cam la nivelul pretului unui telefon SH. Sau gasesti unul identic cu LCD-ul si "geamul" intreg si placa de baza defecte si din 2 faci unul. Dar nu ai sanse. Pe OLX cred ca sunt 30 la vanzare cu ecranul si/sau geamul spart la 1 care nu functioneaza placa de baza.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

La orice service gsm si iti suporti singur reparatia telefonului