| iuliaelena13 a întrebat:

Daca am primit un colet la posta si nu ma duc sa il ridic ce se intampla?
Precizez ca este de la Reader's Digest.
Ajutati-ma si pe mine, va rog happy.

Răspuns Câştigător
| zuzumic a răspuns:

Platesti o suma de bani, depinde cate zile ti-l tine acolo, pentru ca pachetul tau ocupa spatiul in magazia postei.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intampla nimic. Posta il va returna expeditorului si, daca ai un pic de noroc, scapi de ei. Este metoda recomandata de angajatele de la posta pentru a scapa de aceasta firma care expediaza pachete fara a fi solicitate.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca ai facut comanda e cam grav mergi si ridica l pentru ca s ar putea sa ti vina factura de expediete pentru transport ...intreaba la posta

leonardk
| leonardk a răspuns:

Il vor returna expeditorului. Cei de la Reader's digest nu-ti vor mai trimite colete si asa scapi de vanzarile lor agresive.

kratos
| kratos a răspuns:

Nu se intampla nimic. Fie ramane acolo la ei, fie il trimit la expeditor sau il duc in magazia lor sau in cel mai rau caz ajunge la gunoi.

| mugurel021978 a răspuns:

"leonardk" are dreptate suntem pe aceeasi lungime de unde.

| zuzumic a răspuns:

Mama mea lucreaza la posta romana la ghiseul respectiv... ramane la posta 10 zile daca nu te duci sa il iei in 10 zile el este trimis inapoi la destinatar si il poti ridica de acolo daca ai neaparata nevoie de el... daca nu... nu se intampla nimic

| anonima15 a răspuns:

Daca nu te superi cat costau taxele alea de inmagazinaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-l maninca soareciihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehe, exact asa am patit si eu laughing; tot cu Reader`s Digst. eu mi-am comandat acum o saptamana, dar m-am razgandit, sper sa nu patesc nimic ca nu am mai mers dupa elhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dhaka nuh il scoti 10 zile... dupaeea il trimite innapoi nuh plati nimic cah is prostii ce le zice ei
sah platesti taxa de depozitare sih pl me
nuh plati nimic cah nu are ceti face

| iuliaelena13 explică:

Deci nu imi vine mie acasa ..sau trebuie sa platesc "amenda"..nu?
big grin

| iuliaelena13 explică:

Hai ca pana la urma am fost si am intrebat la posta.
Mi'au spus ca daca nu il ridic imi voi da o taxa de magazinaj.
Asa ca l'am ridicat. big grin
Multumesc oricum de raspunsuri.

| iuliaelena13 explică:

Si cu taxa aia de magazinaj ce e?