| Cerasela18 a întrebat:

Am facut comanda de un cantar electronic de la Reader's Digest, mi-a venit prin posta si mi s-a spus ca il pot plati in 2 rate.Am platit doar jumatate din pret, iar pentru a achita restul de bani mi s-a spus ca trebuie sa primesc in posta un plic cam in 2 saptamani.A trecut 3 luni si numai acum cateva zile am primit plicul.Ce se intampla daca nu achit restul de suma? :-s

Răspuns Câştigător
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Da? astea sunt numai vorbe. ea s-a tinut de cuvant si a zis ca plateste in rate, iar ce-i de acolo i-au spus ca in 2 saptamani v-a primii acel plic pentru urmatoarea plata. plicul nu a venit nici in 2 nici in 5 ci in 12, ei nu s-au tinut de cuvant asa ca de ce sa le mai plateasca? e vina lor, sa repare greseala... parerea mea e ca lasi asa, in orice caz nu vei ajunge la judecata cu ei pana nu iti vor trimite inca ceva scrisori, daca in 1 luna nu primesti nimica inseamna ca poti sa uiti de ei la fel cum au facut si eiwinking bafta happy

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa te dea in judecata, obtin hotararea de obligare la plata si apoi te executa silit. O sa platesti cu mult mai mult decat suma pe care o mai ai de plata, se vor adauga taxa judiciara de timbru, dobanzi/ penalitati, eventualul onorariu avocatial si cheltuielile de executare. Te sfatuiesc sa platesti. Numai bine!

| Ioandelasal a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Vorbesti prostii, faptul ca nu i-a venit mai repede rata nu inseamna ca este exonerata de plata, de altfel a fost in favoarea ei. Cum se va tine de cuvant daca nu-si plateste rata? Ti-ar placea ca o persoana sa-ti plateasca numai jumatate din datorie, pentru simplul fapt ca nu i-ai cerut la timp cealalta jumatate?

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da? astea sunt numai vorbe. ea s-a tinut de cuvant si a zis ca plateste in rate, iar ce-i de acolo i-au spus ca in 2 saptamani v-a primii acel plic pentru urmatoarea plata. plicul nu a venit nici in 2 nici in 5 ci in 12, ei nu s-au tinut de cuvant asa ca de ce sa le mai plateasca? e vina lor, sa repare greseala... parerea mea e ca lasi asa, in orice caz nu vei ajunge la judecata cu ei pana nu iti vor trimite inca ceva scrisori, daca in 1 luna nu primesti nimica inseamna ca poti sa uiti de ei la fel cum au facut si eiwinking bafta happy

| Cerasela18 explică:

Va rog raspundeti-mi

| Cerasela18 explică:

Poi m-am gandit sa platesc, dar din cate am auzit Reader's Digest da tepe multe si nu stiu ce sa fac oricum va multumesc pentru pareri

| Cerasela18 explică:

Imi mai poate da va rog cineva o parere :-s

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru Cerasela18):

Mai asteapta happy vezi daca primesti ceva de la ei. Stai linistita ca nu vin direct sa-ti ia casa pentru un amarat de cantar laughing

| Cerasela18 explică (pentru GiveMeYourPussy):

Asa am sa fac mersihappy