| Crayzshgd a întrebat:

Daca am sigiliul de garantie de la un calculator rupt pe mijloc, dar nu l-am deschis niciodata, il mai primesc cei de la Altex in garantie?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, cine te a pus sa i rupi sigiliul? ei nu te vor crede ca nu ai desfacut calculatorul, ei ti l au vindut intreg cu sigiliul intact, l ai rupt pa, il vinzi tu pe olx si mentionezi ca a iesitr din garantie ca ăia la garantie nu il primesc "julit".

| Crayzshgd explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e rupt, nu am tras de el sa se desfaca, e facut dintr un material care se rupe usor, gen s-a crepat, nu stiu cum sa explic. Nu am avut niciodata intentia sa il desfac, s-a intamplat dintr o prostie de a mea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect? Tu vrei sa il repari sau sa il returnezi inapoi la altex? Ca nu ai scris care este dorința ta?

| Andreeush a răspuns:

Nu cred.

| cavalerul11 a răspuns:

Posibil sa-l primeasca alta posibilitate sa nu ca iei specifica daca ai rupt sigilile alea ca numai in garantie insa daca e unpic tot il primeste important e sa nul deschizi deloc