| Ab4 a întrebat:

Daca am cumparat un pc de la altex si vreau sa ii fac un upgrade la memorie, adica sa ii mai cumpar un hard disk.Cum pot sa il conectez daca are sigiliul de garantie si nu pot sa desfac carcasa?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca are sigiliu, doar daca il duci la vanzator pastrezi garantia intacta.

Extras de pe siteul lor:
"" Nu fac obiectul garantiei produsele care prezinta defecte fizice precum: lovituri, crapaturi, ciobiri, componente/piese arse sau plesnite etc., etichete sau sigilii de garantie deteriorate, indepartate sau modificate, produsele utilizate in conditii neadecvate ""

Daca are USB 3.0 sau 3.1, recomand cu incredere un HDD extern pentru stocare.

Ruperea sigiliului nu ti-o recomand, pentru ca sistemele alea sunt niste bombe cu ceas.
Au niste amarate de surse (de obicei no name - acestea sunt cazurile critice ) si placi de baza cu cel mai slab chipset,
chiar e de folos sa ai garantie la asa ceva.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti si nici nu este indicat sa-l deschizi, fiindca ii pierzi garantia instantaneu.
Suna la Alex si intreba, ca-i posibil sa ti-l ceara sa-l duci acolo, ca sa-i faca ei upgrade-ul.