| Alex_Palade_1945 a întrebat:

Daca am trimis un produs la reparat de 2 ori in garanție si nu a fost reparat cum trebuie si nu este perfect funcțional pot reclama la protecția consumatorului?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da. Dar e posibil sa ramai doar cu reclamatia.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Evident ca da

| Balalau95 a răspuns:

Nu neaparat, a 3a oara la reparat AI DREPTUL sa iti ceri banii inapoi
eu am avut asta, am cumparat un router wireless mobil, al carui baterie tinea vreo 3h maxim si pe cutie scria 6h, iar dupa de 2 ori la reparat l-am schimbat cu alt model (ma rog, nu mi-am luat banii, dar nu pentru ca nu as fi putut ci pentru ca AVEAM NEVOIE de aparat)