| grigor3 a întrebat:

Daca cineva iti pune droguri in bere si esti prins de politie ca esti fumat, de unde va sti politia ca tu nu ai nicio vina? adica ce treaba ai tu ca ai fost fraierit de niste pustani?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fumezi bere?

| baru a răspuns:

Trebuie sa poti proba. Daca nu, esti pasibil de un dosar penal!

| FallingRain a răspuns:

Nu prea au cum sa isi dea seama. Pot doar eventual sa te creada pe cuvant, dar asta nu se poate intampla. Poti totusi sa dovedesti cumva ca nu ai avut legaturi cu persoane care consuma/vand asa ceva, sau poti (daca stii) sa le spui numele celor care si-au batut joc de tine, si ei vor fi anchetati, astfel pot sa isi dea seama daca persoanele alea sunt consumatoare etc., dar nu recomand nimanui sa fie sifon. Cel mai bine este sa spui ca nu stii ce s-a intamplat, a facut cineva misto de tine-nu stii cine, daca nu esti consumator vor afla, si oricum nu faci puscarie pentru consum, mai ales daca e vorba de legale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca drogul e in bere cum ai putea sa fii fumat?

data viitoare nu mai umbli cu dubiosi care iti pun droguri in bere

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bei o bere acasă, nu in compania unor oameni dubioși

| mihai69 a răspuns:

Da' tu fumezi berea?!?
Și ce treabă ar avea poliția să te testeze antidrog? Poate dacă ești la volan, dar atunci deja nu mai contează - ori bere, ori alte substanțe, pentru ei e tot infracțiune.

| cristimihailov a răspuns:

Poate poti sa demonstrezi ceva cu camerele de luat vederi de securitate... daca acestea exista.

| Claudiu1905 a răspuns:

Nu poti fi arestat pentru ca esti drogat, ci doar daca detii droguri in acest scop. Sigur, ar fi o problema daca esti eliberat conditionat si trebuie sa te comporti impecabil. In care caz ce pot sa zic, ghinion, nu mai conteaza a cui e vina

| CiocanN a răspuns:

Dacă ți s.au pus droguri în bere și ești prins fumat e naspalaughing
Și Cum sa ți se pună ceva în bere dacă tu ești cu berea? Alege.ți anturajul cu care umbli sa nu mai fii îngrijorat.
Ps. Fără martori crezi ca politia te crede?

| Darius_Darius_2001 a răspuns:

Nu mă interesează