| 122324354453465 a întrebat:

Ce sancțiuni (amenda/inchisoare) mi se pot aplica dacă nu m-am mai prezentat la locul de munca? Vreau sa precizez ca am fost angajat doar de o zi. Angajatorul îmi poate desface contractul de munca fără semnătura mea?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu primesti nici amenda, nici inchisoare! --- vei fi concediat daca in regulamentul intern al companiei se mentioneaza faptul ca la 1 singura absenta nemotivata se poate desface disciplinar contractul de munca ( vezi, inclusiv detaliile procedurale, in link:https://concediere.wordpress.com/......concediat/