| lya18 a întrebat:

Daca de exemplu am castigat la un concurs si primesc prin posta, gen (colet)
cand merg sa-l iau, trevbuie sa platesc ceva taxa?

Răspuns Câştigător
| Rez0o a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic.tongue Si daca ar fi cu taxa tot nu ar trebui deoarece "hartia" cu care platesti este in colet.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce scrie in regulamentul concursului, daca platesc ei si expedierea ori trebuie sa plateasca cel care primeste coletul. Numai bine!

| Ady00pk a răspuns:

Prin posta e intre 10-15 lei pretul transportuluihappy asta daca nu cumva plateste cel care trimite coletulhappy

| Crisyy a răspuns:

Depinde de colet.de obicei in jur de o suta de mii.

| zdrux a răspuns:

Dacă ai câştigat, e posibil ca firma să plătească taxa poştală.

| simina a răspuns:

Daca nu au platit cei care au organizat concursul, da, trebuie sa platesti transportul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar delic