| anonim_4396 a întrebat:

Daca duc aparatul foto, la un magazin de electronice,(insa nu la cel de la care am cumparat aparatul, pentru ca nu mai e) se poate repara(tinand cont ca nici garantia aparatului nu o gasesc o. O)? big grin

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Teoretic da. Practic s-ar putea să nu ţi-l repare chiar dacă eşti dispusă să plăteşti. Eu am păţit asta cu un mp3 player. Mi s-a refuzat garanţia şi am cerut repararea lui contra-cost şi au spus că nu mi-l repară, deci... depinde unde nimereşti, cum ai noroc.

| AldanaBlue a răspuns:

Nu se poate repara gratis, fara garantie, niciunde. Cu bani, se poate. Daca e brand, cauta sa vezi pe net unde se gasesti service pentru marca respectiva in orasul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur bani sa ai ca ti-l repara oricine, cauta garantia pentru altfel o sa te coste cam scump.