| vorbecaredor a întrebat:

in urma cu aprox. o luma am achizitionat un aparat foto de la carrefour.am garantia care este valabila. de o saptamana aparatul nu mai funcioneaza corect. intrebarea mea este unde ma duc pentru a-l repara? la ei la carrefour? sau la un service specializat? Multumesc.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Mergi la carrefour la informatii si ei te vor indruma la un sediu al marcii respective. Insa cred ca ti'l va schimba, pentru ca nu au trecut multe zile de la achizitie. Trebuie sa ai bonul fiscal la tine!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Doar la sevice-ul din orasul tau ( inscris pe lista celor care asigura garantia ). Numai bine!

| ταξιδιώτης a răspuns:

In certificatul de garantie se specifica unitatile unde te poti adresa, incearca si de unde l-ai cumparat poate-l schimba sau ei il trimit la un service

| yoo23 a răspuns:

Da, te duci la ei la carrefour si intrebi pe cineva angajat de acolo. Ei te vor duce intr-o camera/depozit si o sa vada problema.

| Bbbloxber a răspuns:

Te duci acolo de unde ai luat garantia!
Ii spui ce s-a intamplat cu aparatul! S-ar putea sa te intrebe daca tu ai stricat-o! Sa nu le spui, ca o sa te puna sa platesti!

Sper ca te-am ajutat!