| grigor3 a întrebat:

Daca esti crestin, desi nu crezi in niciun zeu, esti ateu?

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca te-ai nascut crestin si ai realizat ca nu crezi in niciun zeu logic ca esti ateu. Nu te nasti ateu

| AFR81 a răspuns:

Termina cu intrebarile astea idioate si mergi si studiaza. Mai bine pierzi cateva ore intr-o biblioteca decat sa te faci de ras pe aici si sa si enervezi lumea, pe deasupra.

| RAY a răspuns:

Logic,dar nu poti fi crestin -ateu, poti fi doar ateu sau crestin sau ateu agnostic

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai ori esti ateu or agnostic

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateu-agnostic
Ateismul agnostic
Ateii agnostici sunt atei datorită lipsei credinței în existența vreunei zeități și agnostici pentru că nu pretind cunoașterea că o zeitate nu există.

| LPCTSTR a răspuns:

Esti ateu doar daca nu crezi intr-un zeu.
Daca vrei sa fii ateu trebuie sa te convertesti la ateism.

| Holiday a răspuns:

Crestinismul presupune credinta ca un spiridus exista. Daca nu crezi asta, exclus sa fii crestin. Cel putin deocamdata ca nu ar fi de mirare sa inventeze astia si crestinismul fara spiridus. Ca deja nu prea mai e popular spiridusul lor. laughing

| Crackman a răspuns:

Daca nu crezi in suprem, este logic ca tu esti un ateu, chiar daca nascut ai fost botezat crestin.

| CleanHeart a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti o placinta poti fi un castravete?

| Alexandruuu88 a răspuns:

Normal