| DuddăBântuită a întrebat:

Deci daca tu crezi in Dumnezeu esti crestin. Daca tuc rezi in Satana esti Satansim. Daca nu crezi in nimeni esti ateu sau agnostic. Dar daca esti si putin credincios si ateu, putin din fiecare, cum esti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Rapunzell a răspuns:

Daca esti putin din fiecare, esti ratacit.

| ZvT a răspuns:

Nehotărât/ă.

regis
| regis a răspuns:

Daca esti putin credincios si putin ateu, esti ca o femeie putin gravida.

| iEmonel a răspuns:

"Si dracii cred si se infioara".
Eu cred si in Satana, stiu ca exista, dar asta nu ma face satanist.
Tu daca crezi ca exista extraterestrii esti extraterestru?
Daca crezi in Dumnezeu nu poti sa fii si ateu.

| Nolkyz a răspuns (pentru iEmonel):

Asta vroiam sa zic si eu.

| AliceThai a răspuns:

Pai, sa-mi dau si eu cu parerea happy
Daca crezi cate putin din fiecare cred ca esti mai intelept decat celelalte 3 categorii, deoarece crestinii, satanistii si ateii sunt destul de radicali, probabil nu or sa se schimbe niciodata. Tu, care crezi cate putin din toate, lasi loc pentru fiecare, esti mai deschis tuturor posibilitatilorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu treci la ateism / citeste teoria evolutiei so intelegi mai bine / vei intelege ca acel personaj imaginar nu exista

| Crissena a răspuns:

Cred ca mai degraba esti liber-cugetator.

| DoruMircescu a răspuns:

Agnostic esti. Scoate-l de langa ateu.