| Valy9999 a întrebat:

Daca faci facultatea de Matematica-informatica, Pe informatica, ce poti iesi? Si trebuie sa stii sa lucrezi in unele programe sau inveti acolo?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iesi programator

nu trebui sa stii sa lucrezi in unele programare, ca nu asta presupune programare, trebuie sa stii matematica si... niste baze ale programarii

| Mayar a răspuns:

Profesor de matematicasau informatica.
De ce nu faci o facultate de informatica? Daca faci doar 3 ani si nici nu e doar informatica ci informatica si matematica, nu prea iesi mare branza...
Fa o facultate doar de informatica daca vrei sa ajungi sa lucrezi in domeniul IT.