| Danutolt a întrebat:

Dacă imi bag şomajul dupa terminarea liceului, mă mai pot angaja?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca te poti angaja, doar ca de la data angajarii trebuie sa anunti AJOFM si nu mai primesti indemnizatia de somaj.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca te poti angaja, dar trebuie sa renunti la somaj

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident că te poţi angaja!
Dar, dacă te angajezi, va trebui să anunţi AJOFM în termen de 3 zile şi NU vei mai primi Ajutorul de şomaj.

Toate cele bune!

| Lioana a răspuns:

Da. E bine sa-ti faci dosarul de somaj cat mai repede dupa absolvire. Daca esti somer ai mai multe sanse de angajare pentru ca angajatorii primesc unele avantaje daca angajeaza someri.