| alabalaportocalala a întrebat:

Daca la femeie i se spune"gospodina"la barbati cum li se spune?

31 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Trantorihee hee

| alabalaportocalala explică (pentru Esperança):

Altceva?waiting

| Esperança a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Gospodar - Gospodari

Multumit?batting eyelashes

| alabalaportocalala explică (pentru Esperança):

Nu nu's multumit!tonguetongue

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Gospodar

| negru30 a răspuns:

Gospodar - dar nu are acelasi sens cu gospodina

| alabalaportocalala explică (pentru negru30):

Eu intrebam daca cuvantul "gospodina"e si pentru masculin si pentru feminin?thinking

| negru30 a răspuns (pentru alabalaportocalala):

O gospodina - doua gospodine = feminin

| negru30 a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Are dreptate bliss20

| Giinger a răspuns:

Gospodarlaughing

| Elsiane a răspuns:

Nu există cuvântul gospodină la masculin (în sensul în care îl vrei tu). Și da, li se spune TRÂNTORI pentru că femeile fac toată treaba! Să vă fie rușine, bărbaților!

| alabalaportocalala explică (pentru Elsiane):

Da suntem niste porci!laughingmultumim!winking
si mersiwinking

| Akuryo a răspuns:

Lenes sau "iubito, mai vreau o bere!"laughing

| crissyyo a răspuns:

Si de ce te intereseaza ma rog?thinkingtongue

| alabalaportocalala explică (pentru crissyyo):

Doar intrebam si eu! sa ma "CIZELEZ"laughing

| crissyyo a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Du-te bai!tongue

| alabalaportocalala explică (pentru crissyyo):

".hai vi cu mine"laughingwinkingtongue[majuscule]

| crissyyo a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Mai stii...tongue

| Elsiane a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Mă bucur că te-am ajutat! Ha-ha. Glumă de doi lei... la mintea ta de porc (tu ai zis-o) mai pui un leu şi iei o cretă...

| alabalaportocalala explică (pentru Elsiane):

Ce vrei ma ie criza! ne multumim si cu glume din astea "ieftine"!

| alter4ego a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Invata sa scrii romaneste mai intai, vezi ca daca te chinui ajungi si tu ceva prin parlamentul romaniei.ca toti "care este" acum is ca tine, daca tot IE criza, doamne, ma uimeste tara asta pe zi ce trece, numai prostie, ura, idiotenii si manele!

| alter4ego a răspuns:

Nu li se spune, Ei Sunt!

| alabalaportocalala explică (pentru alter4ego):

Da mersi! dar ce treaba are ce ai spus tu cu intrebarea mea?thinking

| alter4ego a răspuns (pentru alabalaportocalala):

laughing) it was a joke! tztztz...

| alabalaportocalala explică (pentru alter4ego):

"la troli trebuie doar sa le arati ca nu tie frica de ei si apoi ei se dau pe langa tine ca niste catelusi"! si in cazul tau o mai arde si pe english!laughing

| alter4ego a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Bravo! big grin de asta imi place in Romania! ca toata lumea stie de gluma, toti oamenii sunt relaxati, prietenosi.hihi ideea e ca asa o intrebare stupida pusa de tine sincer mi s-a parut a fi o gluma, in clasa 1 nu ai cum sa fii pentru ca stii sa scrii si mai stii ce e si aia engleza, deci raspunsul meu a fost tot o gluma! hai seara buna si CIZELARE usoara si placuta!

| alabalaportocalala explică (pentru alter4ego):

Bine cum spui tu!
pa!

| alter4ego a răspuns:

laughing)) ochii-nu ochi, stii nu sti, ce-i nu cei, ti-a nu tia,si la sfarsit nu inteleg ce ai vrut sa zici "deja ai facuta" se vede clar ca esti analfabet.tongue uite azi e ziua mea libera de stat in pat, si m-am amuzat de oameni ca tine! nu e greu deloc sa-i gasesti, baga un shot, 2, 3,4 de absinth si da-ti foc in timp ce-l inghiti, sa vezi ce repede arzi!

| alabalaportocalala explică (pentru alter4ego):

Bine ma bine cum zici tu!

| BlondiNNNa a răspuns:

Gospodin.=]

| YoYoJuSt4U a răspuns:

Fraieri.