| MarisRadu91 a întrebat:

Daca m-am mutat recent in alt oras, si stau in chirie, imi pot schimba buletinul? adica domiciliul? happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei putea sa-ti schimbi domiciliul la adresa unde stai doar daca esti primit in spatiu de proprietarul acelei locuinte, altfel iti poti face acolo doar resedinta (flotant). Numai bine!

| geop a răspuns:

Da, sau îți poți lua mutație. Te poți adresa la poliție acolo unde se eliberează buletinele, sunt destule afişe în care găseşti toate informaţiile.

| lauruka a răspuns:

Pai da poti...dar persoana la care stai trebuie sa semneze ceva foaie cum ca e de acord sa iti faci buletinul pe adresa eihappy

| Andra4u90 a răspuns:

NU, iti trebuie mutatie.
Nu poti sa-ti schimbi buletinu pentru ca iti trebuie ca cineva sa te i-a in spatiu adica sa dea semnatura ca tu locuiesti la ea, exmsad mama tata, vreo ruda) chiriasa nu!

| alexnfs a răspuns:

Tu crezi ca poti sa schimbi asa buletiul cand vrei tu?

| Iulian_Gheorma_1985 a răspuns:

Poti sa iti schimbi buletinul daca ai domiciliu stabil si ma refer daca ai contract pe casa in rest te poti duce la primarie si poti cere viza e flotant