| Sebivu a întrebat:

Salut, daca urmeaza sa ti faci buletinul si ai 2 locuinte unde stai de exemplu eu am fost nascut la sat iar acum stau la oras, unde imi va fi pus domiciliul?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă locuința este a ta, pe numele tău, el nu va fi pus. Când mergi să îți faci buletinul, duci și dovada că deții acel spațiu, pe care îl declari ca reședința ta de domiciliu. Dar nu merge să declari una din ele ca domiciliul tău și să nu stai acolo, ci aceea în care stai efectiv.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Domiciliul va fi in locuinta a carei proprietar esti. Daca esti proprietar al ambelor locuinte atunci tu alegi locuinta unde iti va fi domiciliul, prezentand ca dovada actul de proprietate pe acea locuinta.