| mariussf18 a întrebat:

M-am mutat de curand in alt oras(judet) si vreau sa imi fac mutatia la domiciliul actual unde stau cu chirie. Care ar fi actele necesare pentru mutatie din partea proprietarei unde stau? Si ar fi nevoie si de proprietar in persoana pentru intocmirea actelor?

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Da e nevoie de poprietar pantru mutatie si actele aferente(declaratia lui(cum ca te primeste in spatiu)actul de proprietate original/copie extras de la cartea funciara(care nu te privesc pe tine)...
Dar vreau sa te intreb: e o mutare periodica? saptamani/luni/ani nu e suficient o viza de flotant?
Pe care o poti prelungii anual?
Trebuie sa fie definitiva? NU CRED!

FA-TI FLOTANT! Ca nu se stie unde te mai muti in viitor! Poate la casa ta proprie! Sa-ti ajute Dumnezeu!
thumbs up