| SunShine_3102 a întrebat:

Daca mama are sindrom down si tatal sindom down si ce sanse sunt sa conceapa un copil sanatos tun daca fumeaza cate 3 pachete pe zi fiecare doar?

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Din cate stiu eu sindromul down este o boala care nu se mosteneste!
iar in cazul in care parintii fumeaza mult (exagerat de mult ) copilul are anumite sanse sa prezinte probleme...dar in general copilul nu este afectat!
Si parintii mei sunt sunt fumatori dinainte sa ma nasc ...si totusi nu m-a afectat chestia asta!

| ioana1704 a răspuns:

Sanse 0

| tynad a răspuns:

Barbatii cu sindrom Down sunt sterili. Femeile sunt fertile, insa 50% din urmasi se vor naste cu sindromul Down. deci ...nicio sansa happy