| Annabelle a întrebat:

Dacă mi s-a rupt o lumânare de la jumatate si am lipit o cu super glue, se va stinge cand va ajunge în locul unde am lipit o?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Arunca o

| Catrice a răspuns:

Si era greu sa topesti niste ceara sa pui intre sau sa topești capetele rupte si sa le unești...

| LPCTSTR a răspuns:

Cel mai probabil se va stinge inainte sa ia foc lipiciul;
Aici ai un videoclip:
https://www.youtube.com/watch?v=EaHAv84ror4

Cum tu ai o pelicula, probabil se va topi de la mijloc si va curge.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu cred ca se va stinge dar posibil sa se transforme in chibrit de la acel super-glue.

| JicaContra a răspuns:

O sa faca explozie anatomica, cand ajunge flacara la lipici

| nicu991 a răspuns:

E posibil sa ia foc adezivul respectiv, nu cred ca se va stinge. Din cate stiu eu super-glue este foarte inflamabil.

| Allys19 a răspuns:

O poți lipi înapoi cu ceara, dai foc la ambele părți pana când ceara se topește și dupa presezi amândouă bucăți.