| Jem65 a întrebat:

Am un ceas de mana si mi s-a rupt putin cureaua la el si am lipit-o cu super glue ca si asa nu e la vedere si nu afecteaza la aspect.Probema e ca face contact cu mana mea.
Se poate sa imi faca rau la piele?
Pentru ca ma gandesc ca pielea aia transpira si acel super glue sta mult timp in contact cu pielea, cat il tin.
Ce spuneti?
Multumesc!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu iti face nimic la piele in mod special.

Doar ca... cureaua lipita cu super glue nu o sa tina asa de mult. Am incercat si eu de atatea ori, in cele din urma o sa se intareasca si o sa se rupa usor. Singura modalitate este sa cumperi alta sau sa ai foarte multa grija.

| nicu991 a răspuns:

N-o sa tina cureaua aia lipita intr-atat de mult incat sa-ti afecteze tegumentul.

| AlexAL275 a răspuns:

Poți schimba cureaua la un ceasornicar din orașul tău. Nu știu în cazul tău, dar mie atunci când am folosit super glue, mi-a picat un strop pe piciorul drept și mi-a ars pielea.

| Jem65 explică (pentru AlexAL275):

Eu vorbeam de super glue uscat, daca mi-ar afecta pielea cu ceva.
Ca cureaua unde este putin rupta e lipita de mine si face contact cu lielea.