| Vh_Georgyana_1995 a întrebat:

Daca nu am facut un liceu militar pot avea sanse sa intru la academia militara?
Daca da, atunci ce probe trebuie sa dau in afara de cea sportiva?
As vrea raspunsuri de la cei care au experienta... Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti intra, profilul liceului conteaza foarte putin, respectiv te poate ajuta la admitere, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Din ce dai admitere afli de pe site-ul Academiei militare la care vrei sa mergi, nu sunt aceleasi materii pentru admitere.

1 răspuns: