| Miaeuu a întrebat:

daca fac liceul militar si academia militara, am sanse mai mari sa intru la SRI decat daca fac un liceu normal? Dau funda

Răspuns Câştigător
| RedBloodyZz a răspuns:

Normal, cu aceste 2 poti iesi si ofiter 4 ani sau subofiter 2 ani.Se cauta cu aceste 2. Dar iti trebuie conditie fizica foarte buna.

| Miaeuu explică (pentru RedBloodyZz):

Si daca fac astea am un loc garantat in SRI?

| RedBloodyZz a răspuns (pentru Miaeuu):

Garantat la tine ce inseamna? ca intri sigur.Da intri dar depinde de locuri poti fi redirectionat catre alt Judet daca nu sunt locuri, dar te va pune in fata intelegi tu. Funda

| laur3ntziu00 a răspuns (pentru Miaeuu):

Indiferent de ce studii urmezi, nimieni, dar abolut nimeni nu-ti poate garanta un loc in SRI. Pentru SRI trebuie sa indeplinesti anumite standarde impuse de ei si "sa fii sau sa ai ceva special".