| ellutza a întrebat:

Daca peste 2 saptamani am bilet de zbor blue air si din cauza unor probleme nu mai pot pleca, banii imi pot fi retrnati pe bilet?

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Poti sa iti recuperezi 80% sau 90% din valoarea biletului daca prezinti o dovada, o adeverinta ceva cum ca ai fost internata in spital sau ca ai avut o urgenta medicala (eventual o operatie ceva) in data la care a avut loc zborul. Trebuie sa duci adeverinta cu 24 sau 48 de ore inainte de zbor... vorbeste cu personalul de la agentie sa vezi daca poti rezolva asa. Cauta un doctor, da-i ceva sa iti dea o adeverinta si poate reusesti. Succes

2 răspunsuri:
| LaMLaMlaMa a răspuns:

Imi pare rau, dar ai dat bani degeaba.Nu mai poti lua.

| qweasdzxc a răspuns:

5. 7. Pasagerul poate renunta la biletul de avion cumparat in orice moment, inainte de data plecarii. Indiferent de motivul renuntarii, regula presupune ca pasagerului i se va aplica o penalizare de 100% din valoarea biletului incluisv taxe si TSF + 15 EUR TSF de anulare.
Daca regulile companiei permit conditii de returnare mai avantajoase, agentia va aplica aceste reguli, in favoarea pasagerului, fara ca acestea sa afecteze retinerea TSF si TSF de anulare.