| Andreimat a întrebat:

Dacă plătești despăgubiri la o școală de poliție, poti sa negocieze sa fie mai puțină suma? Sau macar sa plătești o sumă mica lunar?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU! Suma nu este negociabila, fiind obtinuta in urma unei estimari de la compania care face reparatia.
Banuiesc ca trebuie sa faci imprumut bancar ca sa platesti toata suma la scoala si ulterior platesti banca, lunar, putin cate putin.
Ma rog, nu tu, parintii tai, daca tu esti elevul cu probleme de comportament.
Marea problema este ca te vor exmatricula imediat.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum am vazut o pastarea mai vechiuta de a ta, unde spui ca ai 22 de ani si ai avut 7 locuri de munca pana acum...deci, esti iremediabil de temperamental.
In cazul asta, nu au parintii ce platii in locul tau, probabil ca pedeapsa ti se va muta pe munca in folosul comunitatii, sau ti se va oprii jumatate din salariu, daca ai asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea.

| Iote a răspuns:

Nu. Ei nu au platit mai putin pentru scolarizarea si intretinerea ta. Platesti tot cat s-a cheltuit cu tine. Zi merci ca nu platesti penalizari.

| Andreimat explică (pentru Iote):

Dar unde pot sa vad cat anume trebuie sa plătești?

| Iote a răspuns (pentru Andreimat):

Iti spun cei de la scoala.