| Nastasiu62 a întrebat:

Daca primesc un plic simplu, telegrama~ din UE in tara, ajunge in casuta mea postala de acasa sau trebuie sa ma duc sa ridic personal la oras la posta, asa cum fac la colete de exemplu

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate sa ti-o lase in posta si daca nu iti lasa o instiintare sa te duci la posta. Depinde daca plicul este simplu sau recomandat, sau cu confirmare. Daca este simplu ti-l lasa in cutie.

| Nastasiu62 explică (pentru Salontanul):

Multumesc draga, mai am doar o singura intrebare. ce inseamna recomandata, am auzit mereu de acest termen. multumesc

| Nastasiu62 explică (pentru Nastasiu62):

Am aflat, merci.

| Salontanul a răspuns (pentru Nastasiu62):

Multumesc si eu!