| AdelinaC a întrebat:

Daca raportez un grup pe Facebook, adminilor grupului le va aparea ca eu am facut asta? Ce sanse sunt ca raportul meu sa fie bagat in seama de cei care administreaza site-ul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu raportezi ca anonim, deci va fi confidențial.
Însă, dacă ai avut o discuție în contradictoriu cu unul dintre adminii, ei te vor suspecta, cu ușurință. Nu au dovezi, dar inima le va oferi suficiente răspunsuri, ea nu are nevoie de dovezi.
Raportul tău va fi analizat, iar dacă încalcă regulile comunității, grupul va primi avertisment. În general se șterg doar postările nud, pornografice, imaginile cu arme, droguri, pedofilie...
Celelalte NU prea au 'șansa' de a fi șterse...

3 răspunsuri:
| Blekz a răspuns:

Nu le arata ca le-ai raportat grupul.

| katy a răspuns:

Raportul tau apare doar la adminii Facebook-ului. Dupa verificarea raportului, trag concluzii daca grupul respectiv, incalca vreo regula sau nu. Daca incalca, ii sanctioneaza, daca nu, nu le face nimic.

| annneamary a răspuns:

Nu nu le apare, si depinde pentru ce il raportezi, după o verificare cei de la Facebook sancționează grupul respectiv