| MirceaBade31 a întrebat:

Daca scot sticla cu apa din congelator inghetata si o bag la frigider se dezgheata?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Asta se intampla cand citesti mai mult din Biblie si mai putin din cartea de fizica de clasa a 7-a.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Dar mai incet decat daca ai tine-o pe masa in camera.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal. In frigider sunt peste 0 grade

| sierra1 a răspuns:

"la frigider se dezgheata" - e peste 0°C

| PainTech a răspuns:

Da, dar o sa se dezghețe încet.

Mult mai eficient e să o lași afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Se menţine cam la fel de îngheţată. Trebuie să o laşi afară din congelator şi frigider.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Și dacă aș citi din Biblie, bravo mie! Te derajează pe tine cu ceva anume?
De ce nu ai dat tu primul un răspuns folositor dacă știi și mai ții minte ce ai studiat la fizică în clasa a 7a?
Eu măcar m-am implicat și am încercat să-l ajut într-un fel, ceea ce tu NU ai făcut-o, ci doar te-ai uitat la întrebare și răspunsuri și te-ai gândit să dai unul sarcastic care nu-l ajută cu nimic pe cel care a pus întrebarea.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este la mintea unei gaini ca se dezgheata in frigider deoarece sunt +4 grade.In congelator sunt -18.
Oricine stie asa ceva.
Mai putin tu si cel care a intrebat.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Carnea se dezgheata in cateva ore in frigider, asta daca te mariti vreodata si trebuie sa-i faci de mancare nefericitului.
Poti sa-i spui ca ai aflat de la un necunoscut de pe TPU, nu din Biblie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Mulțumesc pentru răspuns, tare drăguț din partea ta. Mai bine îi răspundeai tipului la întrebare decât să faci chat cu mine aici.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne ajuta!

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta se intampla cand citesti mai mult din Biblie si mai putin din cartea de fizica de clasa a 7-a.

| IneedHelpPlease a răspuns:

Da