| FaraSperantaSEN a întrebat:

Revin cu o intrebarehappy
Eu de cand eram copil mic am avut probleme cu dimensiunilelaughing, eram si inca sunt scund si slabut. acum am 15 ani jumatate 49kg si 1, 65
Eu in intervalul clasei a2-a si a5-a nu am crescut aproape deloc deloc ramanand la inalitmea de 1, 33-1, 37 aproximativ
mama are aceas inaltime ca si mine. tatal meu nu stiu ce inaltime are caci nu l-am vazut de 8-9 ani si nu ii stiu inaltimea dar nu cred ca era cu mlt mai inalt decat mama deci avea o inaltime relativ mica.
credeti ca eu pot ajunge la o inaltime de 1, 75-1, 77?
de curand am inceput sa fac exercitii de inaltare cautand pe net

Sa stau agatat de o bara. am si inceput sa invat sa inot. dar nu cu un specialistlaughing ci dupa capul meu mergand de vreo 4-5 ori... incerc sa sar si sa ating tavanul. si stau pe loc ma ridic pe varfuri ridic mainile si incep sa incerc sa "trag" de mine in suslaughing simtind ca mi se intind oasele si ma simt bine.

Ce imi propuneti pentru inaltare? si sincer nu vreau sa aud faza cu genetica. daca vreti sa ziceti asta abtinetiva. chiar daca este reala eu vreau sa cred altceva. big grin

Deci ce exercitii sa fac... sau orice alte metode sanatoase, nu vreau sa aud nici steroizi nici altfel de pastile fermecate sau ceva de genuhappy

Mentionez si faptul ca am niste dungi pe genunchi. si in zona soludrilor. la inceput pe genunchi erau mai roz dar acum sunt putin mai albe ca pielea mea, nu am fost vreodata gras din potriva deci nu prea au cum sa fie vergeturi
am citit ca ar putea fi de la cresterea brusca este adevarat?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoisyDream a răspuns:

Copii sunt tot timpul mai inalti decat parintii! Pana la 21 de ani ai sa tot cresti deci nu iti fa probleme e foarte bine sa faci inot si sa te agati de o bara te ajuta mult se intind toate ligamentele si tendoanele si cresti. Vei vedea ca in timp te vei inalta.

1 răspuns:
| pkpdionut a răspuns:

Fa si inot si bascket, tot ce te tine, fa si exercitii acasa (flotari, tractiuni etc)