| armageddon22 a întrebat:

Daca te duci la o scoala profesionala trebuie sa mai dai examenul de capacitate? Si inca ceva ce iti trebuie sa te inscrii la o scoala profesionala cum ar fi liceul chimic din rm. valcea,are si clase profesionale, deci ce mi-ar trebui sa ma inscriu?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Pentru înscriere, întreabă la secretariat; probabil o fișă medicală și adeverința de absolvire a 8 clase.
Nu e musai să ai capacitatea luată, dar dacă vreodată o să vrei totuși să urmezi niște cursuri liceale la seral sau ff o să ai totuși nevoie. Puțin efort nu strică, nu trebuie să fii primul, doar să iei note de trecere.