| LanguageMaster a întrebat:

De ce trebuie să am minim 10 clase ca să mă înscriu la o școală profesională?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca suntem condusi de cre****care dau legi aiurea si au creat un sistem de invatamant de tot rahatul. Maine poimaine o sa te puna sa ai si master, sa te duci la Cambrige si Oxford ca sa te poti inscrie la o scoala profesionala. Ca la noi la nimeni. Gandeste-te doar ca astia care ne conduc, unii din ei, marea majoritate au si 4 sau 8 clase. Suntem condusi de analfabeti, dar noi la munca pentru necalificaţi trebuie sa fim savanti.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece asa este legea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să ai opt clase absolvite, pe urmă te poți înscrie în învățământul profesional (3 ani), iar apoi te înscrii la seral, pentru a absolvi liceul.
http://www.edu.ro/......e_stat.pdf

| LanguageMaster explică (pentru floresdemayo):

Dar în învățământul profesional privat ce regulament este?

| Dyalema a răspuns:

10? Eu am avut 8 clase cand m-am inscris la profesionala si apoi la seral.