| Roby67 a întrebat:

Daca trimit din strainatate in Romania o scrisoare fara sa cunosc codul postal, numai satul comuna strada si numele, ajunge la destinatie? Sau ajunge la gunoi?

Răspuns Câştigător
| lost.in.rain a răspuns:

Mentioneaza judetul. Dar cauta aici codul localitatii respective www.coduripostale.com
Succes!

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da de ce sa faci treaba asta cand daca dai cautare pe google :cod postal Paduretii din Deal, imediat il afli! Dar ajunge si fara cod, mai ales daca este un sat, nu ajunge la gunoi!

| ikram a răspuns:

Http://www.posta-romana.ro/ si ai sus in dreapta coduri postale.

Oricum ajunge scrisoarea si daca nu ai codul postal.
Ai grija ce trimiti in plic, adica daca e mai mult decat o foaie de hartie, ca in posta de la sate se cam uita prin plicuri si mai dispar.

| MariuZ a răspuns:

Ajunge fara probleme daca restul datelor sunt corecte. Daca nu stie posta unde sa o livreze - se intoarce la expeditor, nu se arunca la gunoi!

| Ekkaterinna a răspuns:

Aici afli codul postal
http://www.coduripostale.ro/
E mai sigur decat sa te intrebi unde e scrisoarea.Pa-pa.

| love44katyp a răspuns:

Da, cel putin la mine a mers

Răspuns utilizator avertizat