| anonim_4396 a întrebat:

Daca trimit prin posta un colet cu ramburs, valoare declarata 20 de lei, iar destinatarul nu-mi ridica acel colet, coletul se intoarce inapoi la mine (expeditor), ce se intampla daca eu nu mai merg la posta sa ridic coletul? Este un obiect de mica valoare, asa ca as prefera sa nu-l mai ridic... Exista posibilitatea unei amenzi? Penalitati?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu doamne ferește, nu se întâmpla nimic, rămâne in proprietatea postei. Dar trebuie sa platesti cam 20 lei dacă destinatarul nu l-a ridicat și vrei sa îl iei înapoi.

1 răspuns:
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Poți să-l lași acolo, coletul intră spre păstrare după 30 de zile, probabil se va rătăci pe undeva.