| RatoiulMacMac a întrebat:

Daca un politist iti ia ip-ul de la telefon poate vedea istoricul?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa iti ia Ip de la telefon? Ce treaba are Ip cu istoricul? Poti sa ai 100 de ip la care te ai conectat

| CodeNameAlpha a răspuns:

Nu, daca vrea sa iti afle istoricul trebuie sa deschida un dosar pe numele tau dupa aceea sa contacteze firma ta de internet (o poate afla atata timp cat iti are ip-ul) si numai atunci poate afla orice fel de detaliu despre tine (site-uri accesate / site-uri pe care esti logat etc.) fara dosar deschis nu cred ca ti se poate intampla nimic deoarece exista o lege de confidentialitate datelor ce nu permite divulgarea datelor(ip/informatiile tale etc.), ei au voie sa acceseze datele tale numai in cazul in care politia face sesizare catre firma de internet.